Site Rengi

tarım hayvancılık desteklemeler
DOLAR
15,8112
EURO
16,8843
ALTIN
937,95
BIST
2.380,90
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
24°C
İstanbul
24°C
Açık
Salı Açık
26°C
Çarşamba Açık
26°C
Perşembe Az Bulutlu
24°C
Cuma Parçalı Bulutlu
25°C

TARIMA 826 EMEKÇİ ALINACAK- TARIM HABERLERİ

TARIMA 826 EMEKÇİ ALINACAK- TARIM HABERLERİ

TARIMA 826 EMEKÇİ ALINACAK
Tarım ve Orman Bakanlığı 826 emekçi ve Aile Alımı yapacak

2021 senesinde kamuya 100 bin memur alımı yapılacak. Yeni Ekonomi Programı kapsamında bütçelendirilen 35 bin personel alımı sürerken, 65 bine yakın alım daha yapılacak. Yeni senede hekim, hoca, eczacı, din misyonlusu, hemşire de dahil olmak üzere bir hayli iş grubundan alım yapılacak.Koronavirüs salgınının ardından kamuda çoğalan, güvenlik sarihi ile beraber yeni personel alımları ne zaman yapılacak inceleniyordu. KPSS neticelerinin açıklanması memur lüzumunun çoğalması sebebiyle kadroya yerleşmek isteyen adaylar, kamuya yeni memur alımları ne zaman yapılacak araştırmaya başladı. Yeni Ekonomi Program evvelinde yapılan açıklamada 35 bine yakın personel alımına dair karar verildiği söylenmişti. Yeni Ekonomi Programı ile beraber 2021 seneyi içerisinde 65 bin personel daha alınması bekleniyor. Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Yüksekokulu Başkanlığı’nın PÖH, PMYO, POMEM, PAEM alımları için yurttaşlar beklemeye başladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 50 uzman dayanakçısı, Tarım ve Orman Bakanlığı 826 emekçi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 250 uzman dayanakçısı, Gençlik ve Spor Bakanlığı kontratlı 500 yurt idare memuru, Sıhhat Bakanlığı 16 bin personel alımı ve Emniyet ve Genel Müdürlüğü 400 bekçi alımı yapacak. Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü 2023 senesine kadar 55 bin personel alımı reelleştirecek.

MSB UZMAN DAYANAKÇISI VE MEMUR ALIMI YAPACAK

Ulusal Korunma Bakanlığından MSB gelen duyuruda, Kuvvet Komutanlıkları ve Ulusal Korunma Üniversitesinde istihdam edilmek üzere memur ve Bakanlık ve Genelkurmay Başkanlığında istihdam edilmek üzere uzman dayanakçısı alımı yapılacak. Silahlı Kuvvetler MSB Ankara merkez teşkilatında vazife yapmak üzere uzman dayanakçıları alınacak. Yeni alınacak personeller Ankara’daki Genelkurmay Başkanlığı Karargahında vazifeli olacak. Ulusal Korunma Bakanlığı uzman takviyeciliği için son müracaat tarihi 31 Ocak 2021 olarak açıklandı. Başvuru ayrıntıları ise “https://personeltemin.msb.gov.tr/” adresinden paylaşıldı. Ulusal Korunma Bakanlığı uzman takviyeciliği müracaat formuna bu linkten erişilebilecek.

DHMİ 24 ASİSTAN HAVA TRAFİK KONTROLÖRÜ ALIMI YAPACAK

Devlet Hava Alanları Şirketi Genel Müdürlüğü DHMİ tarafından yapılan açıklamaya göre 24 asistan hava trafik kontrolörü alacak. Alımlar imtihanla yapılacak ve müracaatlar 8-26 Şubat 2021’de “http://isbasvuru.dhmi.gov.tr” adresinden yapılacak.Adaylar imtihana çağrılırken yazılı bildiri sevk edilmeyecek. Aday listesi, imtihan tarihi, yeri ve saati Devlet Hava Alanları Şirketi Genel Müdürlüğünün DHMİ fotoğrafı internet adresinden www.dhmi.gov.tr duyurulacak.İmtihana katılarak zaferli olan adayların yazılı imtihan sonrasında laflı imtihanları yapılacak. Laflı imtihanlara ait adaylara ait liste, imtihan tarihi, yeri ve saati belirtilerek, yeniden fotoğrafı internet adresinden duyurulacak.

BTK 30 BİLİŞİM UZMAN DAYANAKÇISI ALACAK

Fotoğrafı Gazete’de yer alan bültende, BTK’nin merkez teşkilatı hizmet ünitelerine, bilişim uzman dayanakçısı alımı yapılacak.. Adaylar öncelikle yazılı ve laflı imtihanlardan geçecek.

Alımlar için eğitim gidişatına göre yapılacak;

Hukuk fakültesi mezunlarından 10,

En az dört senelik lisans öğrenimi veren fakülte ve yüksek mekteplerin siyasal bilgiler, iktisadi ve yönetimsel bilimler, iktisat ve firma fakülteleri veya kısımları mezunlarından 5,

Mühendislik alanında elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, telekomünikasyon fakülteleri veya kısımları mezunlarından 8,

Bilgisayar mühendisliği kısımları mezunlarından 4,

Sanayi mühendisliği kısımları mezunlarından 3

Şahsiyet alım hakikatleştirilecek

Yazılı imtihana katılacak adaylar müessesenin fotoğrafı internet sitesinden duyurulacak. Yazılı imtihan, 27-28 Mart 2021’de Ankara’da yapılacak. İmtihan yeri ve saati BTK’nin internet sitesinden www.btk.gov.tr müracaatların bitirilmesini müteakip duyurulacak.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI 50 UZMAN DAYANAKÇISI ALACAK

Fotoğrafı Gazete’de yayımlanan bültende Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere, üniversitelerin muhtelif kısımlarından mezun 50 personel alımı yapılacak.

Personel alımları için laflı imtihanlar 4-15 Ocak 2021 tarihleri aralığında yapılacak. İmtihan müracaatları Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının fotoğrafı internet sitesi https://www.sanayi.gov.tr/anasayfa üzerinden yapılacak.

CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE 40 HOCA ALINACAK

Fotoğrafı Gazete’de yayımlanan duyuruya göre bakanlıkça, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ceza infaz müesseselerine laflı imtihan ile 9’uncu dereceli kadrolara, 35 erkek ve 5 bayan olmak üzere toplam 40 kadrolu hoca alımı yapılacak…

Başvurular, 18 ile 29 Ocak 2021 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde etkin hale gelecek olan iş müracaat ekranını kullanarak reelleştirecek ve bizzat ya da posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Adayların öğrenim gidişatları Yükseköğretim Balaka Sistemi web servisleri aracılığı ile 2020 KPSSP3 puanı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacak. Başvuru safhasında Yükseköğretim Balaka Sisteminde yer alan öğrenim bilgileri dikkate alınacak.

Başvuru yapacak adaylar, operasyonunun nasıl yapılacağına dair hazırlanan e-Başvuru Kılavuzu’na cte.adalet.gov.tr adresinden erişebilecek. Başvuru koşullarını taşımayan adayların müracaatları değerlendirmeye alınmayacak.

TÜBİTAK 90 PERSONEL ALACAK

TÜBİTAK’ın Fotoğrafı Gazete’de yer alan duyurusunda, Bilişim ve Balaka Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi’nde BİLGEM sarih kadrolarda görevlendirilmek üzere Ankara’da 55, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 35 kısmi süreli proje personeli aday tahlilci alımı yapılacak…

BİLGEM alımları için müracaat ayrıntıları, koşullar ve süreçler TÜBİTAK’ın fotoğrafı internet sitesi www.tubitak.gov.tr ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye İş Müessesesinin İŞKUR internet sayfalarından paylaşılacak.

Başvurular için lüzumlu şartlar ve süreçler hakkındaki bilgilere müessesenin internet sayfası TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi https://kariyer.tubitak.gov.tr üzerinden 20 Ocak 2021’e kadar reelleştirilebilecek.

KONTRATLI 16 BİN SIHHAT PERSONELİ ALIMI

Fotoğrafı Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 2021 senesinde 16 bin kontratlı sıhhat personeli istihdam edilecek. Adayların incelediği 16 bin kontratlı sıhhat personeli alım tarihleri ise henüz netleşmedi. Koronavirüs salgınından dolayı binlerce sıhhat personeli alımı yapılmaya devam edeceğini belirten Bakan Koca, Aralık ayında 12 bin sıhhat personeli alımı için duyuruda bulunmuştu. 16 bin sıhhat personeli alımı için açıklama yapması gereken Bakan Koca rastgele bir ayrıntı vermedi. 16 bin kontratlı sıhhat personeli alımları bülteni ne zaman nereden yapılacak henüz öğrenilmiyor. Açıklama yapıldığında ayrıntıları paylaşıyor olacağız. İşte Cumhurbaşkanlığı kararı;

Cumhurbaşkanı kararı uyarınca personel temininde eforluk çekilen yerler ve hizmet dallarında sıhhat hizmetlerinin bereketli yürütülebilmesi emeliyle 2021 senesinde 16,000 kontratlı sıhhat personeli istihdam edilecek. 16 bin kontratlı sıhhat personeli müracaat koşulları henüz paylaşılmadı. Paylaşıldığında haberlerimizde yer vereceğiz.

KYK 500 YURT PERSONELİ ALIMI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bakanlığın taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 500 yurt idare personeli alınacak. Şimdi yurttaşlar tarafından KYK personel alımı 2021 ile alakalı ayrıntılar inceleniyor. 2020 seneyi KPSS B grubu KPSSP3 puanı temel alınarak duyurudaki tabloda cinsiyete göre her bir pozisyon için belirtilen boş kontenjan rakamının 4 katı kadar çağrılacak adaylar arasından laflı imtihan neticeyi zafer sırasına göre 4-B yurt idare personeli alınacak.Başvurular 4 Ocak 2021 Pazartesi günü haysiyetiyle başladı. Saat 4 Ocak’ta saat 10.00’da başlayan aday müracaatları 20 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek. Başvuru koşullarını taşıyan adaylar müracaatlarını 20 Ocak 2021 saat 17.00’ye kadar yapabilecekler.Alımlar alttaki listedeki şehirler için olacak;

En güncel tarım haberleri habertarim.net farkıyla sunulmuştur

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.