Site Rengi

tarım hayvancılık desteklemeler
DOLAR
15,8043
EURO
16,8914
ALTIN
940,40
BIST
2.380,90
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
24°C
İstanbul
24°C
Açık
Salı Açık
26°C
Çarşamba Açık
26°C
Perşembe Az Bulutlu
24°C
Cuma Parçalı Bulutlu
25°C

TROUW NUTRİTİON TÜRKİYE DİJİTALLEŞME YATIRIMLARINI ARTIRIYOR

TROUW NUTRİTİON TÜRKİYE DİJİTALLEŞME YATIRIMLARINI ARTIRIYOR

TROUW NUTRİTİON TÜRKİYE DİJİTALLEŞME YATIRIMLARINI ARTIRIYOR
Hayvan besleme sektörünün eforlu evrensel oyuncusu Trouw Nutrition Türkiye, buzağı mamaları kategorisi ve dijitalde süratli geliştiği 2020 senesini değerlendirerek 2021 gayelerini açıkladı.

Sürdürülebilir beslenme için çalışan Trouw Nutrition Türkiye dijitalleşme yatırımlarını artırıyor

Dünya çapında hayvan besleme ve akuakültür balık yemleri mevzusunda lider olan Nutreco’ya bağlı Trouw Nutrition Türkiye; evrensel ağı, eforlu Ar-Ge yapısı, nitelikli, geniş ve artırılabilir mahsul gamı, çözüm odaklı hizmet ve servisleri, tecrübeli insan kaynağı, teknolojik ve dijital alt yapısı ile ülkemizde hayvancılık sektörünün en eforlu oyuncuları arasında konumlanıyor. 2020 senesinde buzağı mamaları mahsul kategorisinde ve dijital teknolojilerde sektör lideri olan işletme, 2021 senesinde dijital çözümler ve mobil teknoloji alanında yüzde 100’e varan sihrime sağlayarak inovatif çalışmalarla hissedarlarını desteklemeyi amaçlıyor. Yem katkı sektöründe sürdürülebilir tedarik kavrayışı, her segmente hitap eden eforlu marka ve mahsulleri, yetkin satış takımı ve üreticiyi destekleyen maliyet siyaseti ile bir adım öne çıktıklarını vurgulayan Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Öğüt Köse, teknoloji lideri olarak yeni mobil ve masaüstü uygulamalarıyla kapsamlı hammadde ve yem tahlilleri ve raporlamaları reelleştirirken kalibrasyonlarının niteliği, meblağlılığı ve aktüellemeleriyle değişikleştiklerinin altını çizdi. Köse, çiftlik hayvanlarının erken yarıyıl beslenmesi ve performansını bilimsel ve sürdürülebilir usullerle geliştirmeyi kasteden LifeStart konsepti içerisinde yer alan buzağı, koyun ve keçi mamalarının yanı gizeme bu sene ilk defa pazara girmeye hazırlanan buzağı başlangıç yemleri ile sihrime ivmelerini daha da süratlendirmeyi kastettiklerini açıkladı.

Sürdürülebilirlik tüm sektörlerde olduğu gibi hayvancılık sektöründe de hayvan sıhhati, güvenliği ve buna bağlı olarak insan sıhhati için büyük ehemmiyet taşıyor. Bu noktada; kaynakların kısıtlılığı, besin güvenliği, hayvan refahı, antibiyotik mukavemeti, etraf lekeliliği, abuhava farklılığı ve biyolojik spektrumun kaybolması gibi hususların dikkate alınması gerekiyor. Artan dünya popülasyonu, şehirleşme, gelişen orta sınıf ve değişen beslenme alışkanlıkları özellikle büyümekte olan pazarlarda hayvansal mahsullerin arzını süratlendirmiş gidişatta. Bu vaziyet yem sanayiinin gelişmesi için de yeni fırsatlar oluştururken hayvanların ve son olarak insanların sürdürülebilir bir biçimde sıhhatli ve tehlikesiz beslenmesi ismine sektöre hizmet eden firmalara ehemmiyetli vazifeler düşüyor.

Dünya genelinde 80 ülkede hayvan besleme ve balık yemi alanında faaliyette bulunan ve 10 binden fazla şahsa istihdam sağlayan 100 senelik evrensel sektör devi Nutreco’ya bağlı Trouw Nutrition Türkiye, yem katkı sektöründe geniş mahsul gamı ve dijital çözümleriyle sürdürülebilir hayvancılığa dayanak oluyor. Ankara’da bulunan genel merkezi, Zonguldak’taki imal kuruluşu ve İzmir’deki Antrepo-Lojistik Merkezi ile faaliyetlerini hakikatleştiren işletme; ruminant, kanatlı ve balık sektörleri için vitamin ve mineral premiksleri, zehirli madde bağlayıcılar, maya, organik asit karışımları gibi özel mahsuller üretiyor. Beslenme optimizasyonuna katkıda bulunan NutriOpt sistemi ile çiğ madde ve yem tahlil hizmetleri de sunan Trouw Nutrition Türkiye, hayvancılık sektörünün gelişimi ve sürdürülebilir gelişmesi için çalışıyor.

 

2020’de buzağı mamaları ve dijital teknolojilerde sektör lideri oldu

2020 senesinde pandemi sebebiyle bir hayli sektörde olduğu gibi hayvancılık sektöründe de arz daralması yaşandığını ve dijital hizmetlerin ehemmiyet kazandığını belirten Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Öğüt Köse, güçlüklere karşın seneyi buzağı mamaları mahsul kategorisinde ve dijital teknolojilerde sektör lideri olarak kapattıklarını açıkladı. Köse, laflarına şöyle devam etti; “Pandemide özellikle Horeca kanallarının kısıtlamalardan en çok etkilenen sektörlerden biri olması bizim temasta olduğumuz sektörlere de negatif yansıdı. Bu noktada pandemi bizler için üreticilere maliyetlerini eksiltmelerine müteveccih servislerimizin ehemmiyetini daha eforlu vurgulamamız gereken bir yarıyıl oldu. Trouw Nutrition olarak, dijital servis altyapımızın çok eforlu olması ve Hollanda’daki genel merkezimiz ve dünyanın değişik kıtalarındaki ar-ge merkezlerimiz ve  Masterlab’ın eforunu arkamıza almamız bizi bu yarıyılda öne çıkaran en ehemmiyetli unsurlardan biri oldu. Önümüzdeki yarıyılda dijitalleşme yatırımlarımızı daha da artırarak e-ticaret veya webshop uygulamalarımızı da yaşama geçirmeyi tasarlıyoruz.”

2021’de dijital çözümlerde yüzde 100’e varan sihrime gayeyi

Trouw Nutrition Türkiye olarak, 2021 senesinde eforlu tedarik ağı ile hayvan sıhhati ve refahı, abuhava farklılığı ve döngüsellik, sürdürülebilirlik ve sektörel sosyal mesullük alanlarında çalışmalarını sürdürerek sektöre yüksek katma kıymet sağlamaya devam edeceklerini belirten Öğüt Köse, şu açıklamalarda bulundu: “Bu sene dijital çözümler ve mobil teknoloji alanında yatırımlarımızı artırarak bu alanda yüzde 100’e varan büyüme kastediyoruz. Yem katkı sektöründe sürdürülebilir tedarik kavrayışımız, her segmente hitap eden eforlu marka ve mahsullerimiz, yetkin satış organizasyonumuz ve üreticiyi destekleyen maliyet siyasetimizle bir adım öne çıkıyoruz. Sektörün teknoloji lideri olarak uzun seneler süren AR-GE çalışmalarımız sonucunda dijital platformumuz NutriOpt’u yaşama geçirdik. Finansal ve hayvansal imal amaçlarına erişilmesini destekleyen; asıl zamanlı tahlil, modelleme, hesaplama ve teknik takviyeyi kapsayan modüler alıngan besleme sistemimiz NutriOpt ile hayvanların emin besinlerle beslenip sıhhatli bir biçimde büyüyebilmelerine liderlik ediyoruz. Yeni mobil ve masaüstü uygulamalarımız olan NIR, NOA ve Mycomaster ile kapsamlı hammadde ve yem tahlilleri ve raporlamaları asıllaştırıyoruz. Bu noktada kalibrasyonlarımızın niteliği, meblağlılığı ve aktüellemeleri ile sektörümüzde değişikleşiyoruz.”

Sprayfo markalı tüm mahsullerin satışı Trouw Nutrition Türkiye bünyesinde asıllaşacak

Sürdürülebilirliği yalnızca mahsul ve hizmetlerde değil hissedarlarıyla olan bağlantılarında da birinci öncelikleri olarak özümsediklerini ifade eden Köse, bu noktada mahsul, hizmet, servis ve danışmanlığı harmanlayarak iş ortaklarının çözüm ortağı olma misyonuyla yol aldıklarını vurguladı. 2021 senesine ait yenilikler hakkında da bilgiler veren Köse, Trouw Nutrition’ın çiftlik hayvanlarının erken yarıyıl beslenmesi ve performansını bilimsel ve sürdürülebilir usullerle geliştirmeyi kasteden LifeStart konsepti içindeki Sprayfo markalı tüm mahsullerin satışını çok yakında Trouw Nutrition Türkiye bünyesinde hakikatleştireceklerini açıkladı.

Çözüm odaklı yeni mahsuller yolda.

2021’de birbirinden değişik bir hayli yeni jenerasyon mahsulü pazara sunmak için çalışmalarını süratle sürdürdüklerini ifade eden Köse, “Bir buzağının doğumundan itibaren tüm hayatı süresince sıhhatli bir biçimde beslenmesine, performansını artırmasına katkıda bulunan LifeStart programımız ile hayvanlarımızın çok daha faydalı, sıhhatli ve uzun ömürlü olmalarını sağlıyoruz. 2021 senesinde LifeStart konseptimiz içerisinde yer alan buzağı, koyun ve keçi mamalarımızın yanı gizeme ilk defa pazara sunacağımız Sprayfo Buzağı Başlangıç Yemi ile sihrime ivmemizi daha da süratlendirmeyi hedefliyoruz. LifeStart konseptimiz çerçevesinde buzağıların ilk haftadan altıncı aya kadar sıhhatli gelişmesi için planlanan, balanslı yiyecek madde içeriğinin yanında bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi ve sıhhatli bir sindirim sistemi için lüzum dinlenen dayanakları da ihtiva eden yeni mahsullerimizi bu sene pazara sunacağız. Evrensel markalarımız ile süt ve besi hayvancılığının spesifik meselelerinin çözümüne müteveccih geliştirdiğimiz standart mahsullerimizin satışlarına başlamayı tasarlıyoruz. Aynı zamanda kanatlı ve ruminant sektörüne müteveccih AOMix ve Intellibond gibi özel mahsullerimizin satışlarını en az iki katına çıkarmak ana gayelerimiz arasında yer alıyor. Evrensel mahsul portföyümüzde yer alan bir başka mahsulümüz olan Farm-O-San grubundaki Nutrasötik mahsullerimizle de hayvan sıhhati segmentinde yer alıyoruz. Bütüncül bakış açımızla iş ortaklarımızın eforlu çözüm ortağı olarak servis ve özel projelerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” diyerek laflarını bitirdi.

En güncel tarım haberleri habertarim.net farkıyla sunulmuştur.

Son Dakika Tarım Haberleri için tıklayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.